Cinsel terapi ile erken boşalmanın çözümü yüz güldürücüdür.Erken boşalma en sık rastlanan cinsel işlev bozukluklarındandır.

Erken boşalma kriteri; boşalmanın tekrarlayıcı bir biçimde, (cinsel etkinliklerin tümünde veya neredeyse tümünde ) yaklaşık bir dakika içinde ve kişinin isteği öncesinde meydana gelmesidir. Bu durum en az 6 ay boyunca devam etmelidir.

Penis vajinaya girmeden önce, girer girmez, girişten bir kaç dakika sonra kontrolsüz bir şekilde ya da süreye bakılmaksızın denetimsiz şekilde boşalma şeklinde derecelendirilebilir.

Erken boşalmanın neden olan en önemli faktör erkeğin boşalmayı kontrol etmeyi öğrenememiş olmasıdır.

Boşalma süresini uzatmak için bir çok yanlış yöntem uygulanmaktadır. Örneğin; Geciktirici krem ya da spreyler, geciktirici prezervatifler, alkol kullanımı, ilaç kullanımı, cinsel birleşme sırasında zihinden başka düşünceler geçirmek, ilişki öncesi mastürbasyon yapmak gibi. Bu tür uygulamalar erken boşalmayı engellemeyeceği gibi, alınan zevki de azaltmaktadır.
Düzenli bir cinsel hayatı olmayan erkeklerde erken boşalma tanısı koymak çok kolay değildir.

Erken boşalma her ne kadar erkeklere özgü bir problem olsa da aslında çiftin uyum problemidir. Bu nedenle terapiye çift olarak gelindiğinde çözümün başarı oranı artmaktadır.

Erken boşalma sorunu çoğu kez sertleşme sorunları, cinsel isteksizlik ve evlilik sorunları ile birlikte görülmektedir.


Ülkemizde her üç ya da dört erkekten birinde erken boşalma görülmektedir.

Erken boşalıyorum ne yapmalıyım? diyorsanız, en kalıcı etkili yöntem cinsel terapidir.

Cinsel terapi ile erken boşalmanın çözümü yüz güldürücüdür.

Cinsel terapinin süresi ortalama 8-10 seanstır.